Výživa v manažmente obezity

Sezóna 1 - Epizóda 1

Ďalšia epizóda »

Vitajte pri sledovaní novej relácie Moja diéta, ktorá vzniká v spolupráci v televíziou TV Doktor. Moje meno je Petronela Forišek Paulová, som nutričná terapeutka a vedkyňa a zaoberám sa predovšetkým výživou v rámci prevencie ochorení, manažmentu obezity a liečebnou výživou pacientov. Výživa je jedným z najdôležitejších aspektov zdravia a úprava stravovania a vhodná diéta je pri mnohých ochoreniach nevyhnutnou súčasťou liečby. Možno sa práve o svojej diéte dozviete viac v tejto relácii, kde si pozývam zaujímavých hostí a to nielen odborníkov, ale aj pacientov s ich osobnými skúsenosťami.  

V tejto časti sa budeme venovať jednej z veľmi aktuálnych tém – a to Výžive a jej úlohe v manažmente obezity. Stále viac sa stretávame s globálnym trendom narastajúcej telesnej hmotnosti populácie, a podľa štatistických údajov dnes už na následky obezity umiera viac ľudí ako na následky podvýživy. Neustále sa stretávame s rôznymi diétami a radami, ktoré nám sľubujú zázraky pri chudnutí, ale ako si vybrať správnu a udržateľnú cestu a zachovať si zdravie? 

Dnes tu mám pre vás výnimočného hosťa a dovolím si povedať dlhoročného kamaráta a kolegu z odboru, ktorý je aj pre mňa veľkou inšpiráciou. Našim dnešným hosťom je Michal Páleník, skúsený odborník na zdravú životosprávu s bohatými skúsenosťami z oblasti stravovania a úpravy telesnej hmotnosti, ktorého poznáte aj z televíznych obrazoviek a médií.  

Michal vitaj u nás, som veľmi rada že si prijal pozvanie.